Merry Making


#1 2010-09-12 17:02:42

Akira

Gość

kanon

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

 

#2 2010-09-15 18:34:18

 Mitani

Pedo noona :3

44125657
Skąd: Nyappyland
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 345
Punktów :   

Re: kanon

Po tym, jak po koncercie w Nippon Budokan znana na całym świecie formacja visual kei An Cafe wstrzymała działalność, każdy z członków zespołu rozpoczął pracę nad solowymi projektami. Basista grupy, Kanon, założył własną wytwórnię Studio Blue-3, a niedawno ukazała się gra na telefony komórkowe, "Pinky☆Distortion", która opiera się na budowaniu drogi do sławy zespołu visual kei. JaME rozmawiało z Kanonem o jego zainteresowaniu grami, wycieczce do Francji oraz o tym, jak to jest być producentem.


Po tym, jak ostatnio z nami rozmawiałeś, stałeś się producentem Studio Blue-3, dlaczego postanowiłeś to zrobić?

Kanon: Po tym, jak An Cafe zawiesiło działalność, chciałem kontynuować pracę nad własną muzyką. Lecz zamiast ograniczać się do tego, co robiłem wcześniej, chciałem spróbować innych rzeczy: dlatego stworzyłem Studio Blue-3, aby móc zarządzać różnymi pomysłami.

Czy rola producenta różni się bardzo od tego, czym zajmowałeś się wcześniej w przemyśle muzycznym?

Kanon: Wcześniej byłem zawsze częścią grupy i wszystko tworzyliśmy razem. Lecz teraz, gdy jestem jedynym producentem, idę naprzód sam i zdaje sobie sprawę z tego, iż jestem odpowiedzialny za wszystko, co robię.

Skąd pomysł na nazwę, Studio Blue-3?

Kanon: Adres managementu w Aoyamie, san chou me, składa się z kanji, które oznaczają: “niebieska góra” oraz ”3”. Postanowiłem wykorzystać to i stworzyłem nazwę ”Studio Blue-3”.

Czy będziesz kontynuował pracę w Studio Blue-3, jeśli An Cafe rozpocznie na nowo działalność?

Kanon: Tak.

Niedawno ukazała się gra na telefony komórkowe, "Pinky☆Distortion". Od zawsze interesowałeś się grami?

Kanon: Jestem zainteresowany grami z punktu widzenia muzyki.

Twoja gra związana jest z muzyką, skąd wziął się na to pomysł?

(Aby móc w pełni wyjaśnić sytuacje, współpracownik Kanona odpowiedział nam na pytanie): W Japonii świat gier istnieje już od bardzo długiego czasu, a ich sukces ugruntował swoją pozycję wśród graczy. Wpadliśmy na pomysł, aby wykorzystać obecne zainteresowanie visual kei i Harajuku - stworzone dzięki An Cafe - i zrobić grę, która powinna przypaść do gustu fanom i udostępnić ją każdemu. Te novel games (znane także jako ”visual novels”, gdzie jest dużo nieruchomych obrazków, lecz mało interakcji) miały swój początek w japońskiej kulturze miejskiej, a nas interesował gatunek gry, który posłużyłby nam jako główne narzędzie.

Czy możemy liczyć na międzynarodową, w szczególności europejską, premierę "Pinky☆Distortion"?

(Tłumacz powiedział nam bezpośrednio): Tak. Gra została na początku stworzona dla Japonii, lecz, ze względu na międzynarodową popularność An Cafe, pomyśleliśmy, iż wydanie jej na całym świecie mogłoby być interesujące.

Czy gra będzie po angielsku?

(Tłumacz po raz kolejny odpowiada bezpośrednio): Tak.

Czy ucieszyłbyś się, gdyby gra zapoczątkowała falę gier visual kei?

Kanon: Tak, ale… tak. (śmiech)

Do jakiego stopnia jesteś zaangażowany w produkcję gry?

Kanon: Zajmowałem się pracą nad bohaterami, zgadzałem się lub nie na elementy zawarte w scenariuszu, który do mnie wysyłano, w sumie wszystko, czego wymaga się od producenta na tym etapie. Miałem też wpływ na muzykę, do której napisałem słowa.

Czy pomagałeś przy tworzeniu wizerunku bohaterów?

Kanon: Tak, współpracowałem z projektantem. Staraliśmy się stworzyć osobowość każdego z bohaterów.

Skąd wziąłeś muzyków do stworzenia muzyki do gry, na przykład wokalistę?

Kanon: Szukałem na stronie Nico Nico Douga. Znalazłem tam kilku muzyków i postanowiłem, iż to oni stworzą muzykę grupy, wówczas jeszcze bez wokalisty (Nico Nico Douga to japoński odpowiednik YouTube, który jest dobrym miejscem na odnajdowanie talentów).

Bohaterowie "Pinky☆Distortion" są całkiem podobni do członków An Cafe, czy było to zamierzone?

Kanon: Nie. Nie było to celowe, lecz to prawda, że pod koniec pracy nad bohaterami gry byli oni podobni do członków An Cafe, co według mnie jest świetne i cieszy mnie to.

Byłeś we Francji już kilka razy na trasach z An Cafe; czy są jakieś miejsca, które chciałbyś jeszcze raz odwiedzić?

Kanon: Chciałbym jeszcze raz zobaczyć oświetloną Wieżę Eiffla w nocy.

Weźmiesz udział w herbacianym przyjęciu Baby The Stars Shine Bright, interesujesz się modą Lolita?

Kanon: Tak, lubię ubrania w stylu Lolita.

Czy uważasz się za "otaku"?

Kanon: (chichocze)

Ostatnio na twoim oficjalnym Twitterze pojawiły się wpisy po angielsku. Zacząłeś uczyć się angielskiego?

Kanon: Szczerze mówiąc, używam strony internetowej, która wszystko za mnie tłumaczy.

Czy masz jakieś muzyczne plany, które chciałbyś urzeczywistnić w trakcie przerwy w działalności An Cafe?

Kanon: To tajemnica.

Na koniec, czy masz wiadomość dla naszych czytelników?

Kanon: Tak. Jako muzyk postaram się wprowadzić pewną różnorodność do moich działań i chciałbym podziękować wszystkim fanom za wsparcie, które okazują mi na tej drodze.


Źródło : Jame Polska


http://i48.tinypic.com/357pvkh.jpg

Offline

 

#3 2010-09-25 08:24:23

Ariesowa

Gość

Re: kanon

Czy tylko mnie się tak wydaje, czy Kanon po zawieszeniu się zestarzał o dobre 5 lat o.O ? Wgl jakoś mi się dużo starszy wydaje, o.


***

kanonxkanon, projekt Kanon Wakeshimy oraz Kanona z An Cafe, wyda debiutancki singiel, a także ujawnił pierwsze oficjalne zdjęcie.

Singiel, zatytułowany Calendula Requiem, ma ukazać się 17 listopada w trzech wersjach. Utwór tytułowy zostanie wykorzystany w anime "Shiki". Na singlu znajdzie się także jego instrumentalna wersja oraz piosenki The Dollhouse i Umigame Soup.

Edycja limitowana ma zawierać DVD z teledyskiem do Calendula Requiem, a wersja anime - telewizyjną wersję utworu tytułowego.


Proszę nie pisać postów jeden pod drugim.

 

#4 2011-01-06 19:38:49

nyappyXD

Gość

Re: kanon

A więc Nico Nico Douga to jest jakaś strona internetowa, tak? To ja wchodzę sobie popatrzeć...  Kurcze, nie mogę nic przeczytać XD! No tak, co się dziwić, jak się na japońskie strony wchodzi XD.
A właśnie, to KanonXKanon nagrali coś poza Calendula Requiem? Nie wiedziałam. Ale niezłe są te dwie piosenki! PS: Sorki, że tak nudno piszę, ale niektórych zdań nie da się powiedzieć z sensem, a przynajmniej ja tego nie potrafię.

Ostatnio edytowany przez nyappyXD (2011-01-06 19:40:06)

 

#5 2011-07-22 20:26:21

 Yumiko

Administrator

3449030
Call me!
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2011-07-21
Posty: 244
Punktów :   
WWW

Re: kanon

Wywiad Kanon'a z Tokio Hotel

Kanon: Czy Tokio Hotel interesują japońskie zespoły?
Bill: Tak, bardzo interesują. Nie znamy ich zbyt dużo, ale słyszeliśmy, że macie tu wiele fantastycznych i entuzjastycznych zespołów, tak jak na tej płycie (trzyma płytę Kanona)
Kanon: Dzięki.

Kanon: Byłem kilka razy w Europie…
Bill: Byłeś w Niemczech?
Kanon: Tak, byłem tam.
Bill: W jakim mieście?
Kanon: W Kolonii i w Berlinie.
Bill: W porządku.

Kanon: Loty między Niemcami a Japonią są bardzo długie, prawda?
Bill: Ja i Tom właśnie przeprowadziliśmy się do Los Angeles. W porównaniu do Niemiec, Japonia jest bliżej Stanów. Prawie 11 godzin lotu, ale nadal długo. Gustav i Georg przyjechali z Niemiec.

Kanon: Niemcy są wysocy…
Bill: Oh, jest tu wielu o wzroście Gustava (śmieje się).

Kanon: Niemcy także mówią wysokim głosem. W programach, które widziałem, głosy Niemców są bardzo, bardzo wysokie. Tutaj z kolei ledwo słychać, co mówią inni.
Bill: Skoro Niemcy są wysocy, to naturalnym jest myśleć, że mają także wspaniałe głosy. Ale lubię krzyki fanów.
Kanon: Ja też!

Kanon: Nie otworzyłeś jeszcze żadnej prezentacji w Japonii, prawda?
Bill: Tak, ale nasza prezentacja była otwarta dla wszystkich. Japonia jest inna niż Niemcy, ale przyjazd do Japonii był zawsze naszym marzeniem. Nie mogę uwierzyć, że tu jestem, ale w ogóle to zawsze było naszym marzeniem.

Kanon: Japońscy fani są troszkę „zbyt nieśmiali”…
Bill: Też tak uważam. Są bardzo mili, ale troszkę nieśmiali, to fakt.
Kanon: To typowe.
Bill: Rozumiem, rozumiem.

Kanon: Akasaka Blitz też jest bardzo fajna, zwłaszcza wewnątrz można zobaczyć różnicę, kocham to.
Bill: Widzieliśmy zdjęcia i to miejsce wygląda naprawdę pięknie. Zanim przyjechaliśmy do Japonii, dawaliśmy koncert w Meksyku, w sali, gdzie mieściło się 18 tysięcy osób. Ta sala może być trochę mała, ale przynajmniej atmosfera jest bardziej intymna. Myślę, że to może być dla nas coś nowego.
Kanon: 18 tysięcy, wow!

Kanon: Na konferencji prasowej atmosfera była fantastyczna. Jedliście pizzę w Japonii, prawda? Pizza w Japonii różni się od włoskiej pizzy, japońska ma niepowtarzalny smak.
Bill: Niezbyt rozumiałem menu pizzy, którą jedliśmy w hotelu, jednak mimo, że była ona przygotowywana w inny sposób, była smaczna. Dla miłośników makaronu i pizzy to zawsze przyjemność nowego doświadczenia.
Kanon: Zanotowałem, że jesteście wegetarianami.
Tom: Bill i ja jesteśmy wegetarianami, więc nie jemy mięsa.
Bill: Słyszałem wiele o japońskim jedzeniu, wliczając w to wiele dań wegetariańskich.

Kanon: Japońska kuchnia jest bardzo odmienna od zachodniej. Mamy tu wiele mięsa i różnych ryb. Kaiseki jest dla Was, wegetarian: jedzcie jak buddyjscy mnisi. Chodzi o to, że ich duchowni nie jedzą mięsa, prawda?
Bill: To wspaniale! Chcielibyśmy wiedzieć, gdzie moglibyśmy coś zjeść.

Kanon: Zauważyłem także Twój makijaż…
Bill: Zainteresowałem się makijażem, kiedy miałem 12 lat. W makijażu chodziłem także do szkoły.

Kanon: Co sprawiło, że zainteresowałeś się makijażem?
Bill: Zainteresowałem się makijażem przez Halloween. Przebierałem się wtedy za wampira. Lubiłem wygląd wampirów i Davida Bowiego, więc od początku zakochałem się w makijażu. Inspirowałem się konkretną osobą, jest to także mikstura elementów, które lubię. Stworzyłem mój obecny wizerunek.

Kanon: Oh, więc reszta zespołu popiera to?
Tom: Nie.
Gustav: Nie ma mowy.
Georg: Nie sądzę! (śmiech)
Bill: Chociaż nasz zespół jest bardzo blisko, każdy ma wspaniałą osobowość, każdy ma swój styl i nie powinien tego zmieniać, nie każdy chciałby zobaczyć cały zespół w makijażu. (?) Robię to, ponieważ już jako dziecko lubiłem się malować i decydować o tym, jak to połączyć z ciuchami, jakie noszę. Nie mamy stylistów, zawsze to my mamy ostatnie słowo w kwestii tego, jak będzie wyglądał nasz nowy look.

Kanon: Malujesz się sam?
Bill: Robiłem, kiedy chodziłem do szkoły, teraz mam profesjonalnego makijażystę do pomocy. Mógłbym zrobić to sam, ale jestem na to za leniwy.

Bill: My też mamy pytanie. Skąd wzięła się nazwa „An Cafe”?
Kanon: To jest nazwa wyścigów konnych.
Bill: Koń musi być bardzo silny. Wyścigi konne w Japonii są bardzo popularne.
Kanon: Tak, członkowie mojego zespołu i ja uwielbiamy konie, więc wybraliśmy nazwę wyścigu konnego.
Bill: Nazwa jest naprawdę urocza.

Kanon: Czy jest w Japonii jakieś specjalne miejsce, do którego chcielibyście się wybrać?
Bill: No, jest tu coś, gdzie mógłbym iść?
Kanon: Akihabara and Harajuku.
Bill: Byliśmy w Harajuku.
Tom: Ilu tam ludzi!
Bill: Oglądasz się dookoła i ludzie są wszędzie.
Kanon: I nie ma kawy.

Tom: Co jest w „Akihabara”?
Kanon: To jest dzielnica elektroniki, najnowsze technologie. Wcześniej znana było jako „street power”, gdzie sprzedawano wszystko.
Bill: To brzmi interesująco.
Kanon: Moc świata w lepszy sposób.
Bill: Serio? Więc muszę koniecznie to zobaczyć.
Kanon: To mogłoby być bardzo interesujące.

Tom: Oprócz An Cafe – jest tutaj jakiś inny japoński zespół?
Kanon: Oh, w Japonii?
Tom: Jakbym zapytał, „Powiedz mi, jaki jest najlepszy niemiecki zespół”, nie mógłbym odpowiedzieć „Tokio Hotel”! (śmiech)
Kanon: Dokładnie! Nie ma żadnego innego zespołu, którego bym polecił.
Bill: Więc musimy posłuchać.

Kanon: Po tym, jak przesłuchacie nasze piosenki, dajcie znać, co o nich myślicie.
Wszyscy: Jasne!

Kanon: Mimo, że nie ma potrzeby, aby o tym mówić, ale nie zapomnijcie wrócić do Japonii!
Bill: Wrócimy na pewno.
Tom: Nawet jeśli wkrótce będziemy musieli wyjechać…
Bill: … słuchaj płyty.
Kanon: Dzięki.

http://tokio-hotel.pl/wp-content/gallery/shoxx-vol-217/1.jpg
http://tokio-hotel.pl/wp-content/gallery/shoxx-vol-217/2.jpg


http://i1201.photobucket.com/albums/bb351/existxtraceukstreetteam/ExistTrace-Resonance_18.gif

Offline

 

#6 2011-07-23 18:16:11

nyappyXD

Gość

Re: kanon

Fajny wywiad, zwłaszcza, że TH byli kiedyś moim ulubionym zespołem xD

Na pierwszym obrazku to wygląda tak, jakby Kanon był w Tokio Hotel.

 

#7 2011-09-07 21:49:19

Vida-chan

Gość

Re: kanon

Czy ja wiem O_o' xD

 

#8 2012-04-30 15:57:48

 Yumiko

Administrator

3449030
Call me!
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2011-07-21
Posty: 244
Punktów :   
WWW

Re: kanon

taka ciekawostka nie wiem czy ktoś zauważył, ale Kanon ma bliznę na wewnętrznej stronie prawej ręki, na zgięciu łokcia


http://i1201.photobucket.com/albums/bb351/existxtraceukstreetteam/ExistTrace-Resonance_18.gif

Offline

 

#9 2012-04-30 17:41:42

 kszak

Cafekko

8505341
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 91
Punktów :   

Re: kanon

Jeju, gdzie to wypatrzyłaś? 10 punktów za umiejętność obserwacji O:


http://i958.photobucket.com/albums/ae68/akiharufan/an%20cafe%20gif/m_396d2dfebb3f41c4ae2a6c7ee036f301.gif
(o≧∀≦)o  o(≧∀≦o)

Offline

 

#10 2012-04-30 17:44:04

 Yumiko

Administrator

3449030
Call me!
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2011-07-21
Posty: 244
Punktów :   
WWW

Re: kanon

Na fotkach ;p on ma strasznie mało fotek, gdzie to widać


http://i1201.photobucket.com/albums/bb351/existxtraceukstreetteam/ExistTrace-Resonance_18.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakład pogrzebowy legionowo